Pierwsza Spowiedź Święta

Pierwsza Komunia Święta

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA 11 LISTOPADA 2018 A. D.

100 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ

1.Dzisiaj przypada Święto Niepodległości – 11 Listopada, a tym samym już 100 rocznica odzyskania Niepodległości przez naszą Ojczyznę – Polskę. Z tej racji Uroczysta Eucharystia w intencji całej Ojczyzny i naszej Wspólnoty Parafialnej, będzie miała miejsce o godz.11.00 w Kościele. Po niej nastąpi przemarsz pod Pomnik Pamięci Narodowej i dalszy ciąg uroczystości.

2.Biuro parafialne będzie czynne codziennie w dni powszednie po drugiej Eucharystii wieczornej. Zaś w sobotę po Eucharystii porannej. W poniedziałek biuro parafialne będzie nieczynne.

3.W przyszłą Niedzielę w naszej Wspólnocie Parafialnej, będziemy przeżywać Niedzielę Powołaniową. Przyjadą do nas Ksiądz Rektor i 8 Kleryków z Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie. Podczas każdej Eucharystii, będą z nami modlić się o powołania i za powołania, dotyczące Służby Bożej w Kościele. Ofiary zbierane podczas każdej Eucharystii, będą przeznaczone na potrzeby naszego Seminarium Duchownego. Zapraszamy do udziału w krótkich spotkaniach powołaniowych po każdej Eucharystii. Natomiast wszystkie dzieci i ich rodziców na specjalne spotkanie po Eucharystii o godz.11.00 w Kościele.

4.Poświęcenie książeczek dzieci, które przygotowują się do przyjęcia I Komunii Świętej,  będzie miało miejsce w przyszłą Niedzielę, podczas Eucharystii o godz.11.00. Zaś po niej będzie miała miejsce katecheza dla tych dzieci i ich rodziców, w ramach specjalnego spotkania powołaniowego w Kościele.

5.W przyszłą Niedzielę, będzie miała miejsce katecheza, w ramach spotkania powołaniowego dla młodzieży z klas III gimnazjalnych, VIII i VII podstawowych w Kościele o godz.16.00. Przypominamy kandydatom, że obecność jest obowiązkowa, gdyż jest to w ramach parafialnej katechezy grudniowej!!!

6.Comiesięczne Nabożeństwo ku czci Świętego Jana Pawła II, wraz z uczczeniem jego relikwii, będzie miało miejsce w piątek, po Eucharystii o godz.18.00 w Kościele.

7.W tym tygodniu swoje katechezy parafialne, będzie miała młodzież bierzmowana z klas VIII  szkoły podstawowej, według zmienionego porządku:

- we wtorek o godz.15.45, Grupa I w salce katechetycznej
- w środę o godz.15.45, Grupa II w salce katechetycznej
- w czwartek o godz.15.45, Grupa III w salce katechetycznej

Przypominamy kandydatom, że obecność na tych spotkaniach jest obowiązkowa!!!

8. W tym tygodniu swoje spotkania duszpasterskie, będą miały następujące grupy:

- Żywy Różaniec, Rycerstwo Maryi Niepokalanej, Matki w Modlitwie, Apostolstwo Patronki Dobrej Śmierci, we wtorek o godz.19.15 w Kościele – (Modlitwa, Konferencja, Eucharystia)
- Krąg Biblijny, w środę o godz.19.30 w salce katechetycznej

- Oaza Młodzieżowa, w czwartek o godz.19.30 w salce katechetycznej
- Kandydaci na lektorów, lektorzy i ceremoniarze, w piątek o godz.19.15 w Kościele

9.Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Budzyniu, zaprasza we wtorek 13 listopada o godz.10.30 na uroczysty happening pt.: Budzyń wita niepodległą Ojczyznę 1918-2018, który odbędzie się na boisku, obok sali gimnastycznej przy ulicy Rogozińskiej. Organizatorzy proszą o przyniesie ze sobą emblematów prezentujących barwy narodowe.

9.W minionym tygodniu miały miejsce prace porządkowe, wokoło naszych Kościołów, w ich wnętrzach, wokoło plebanii w Budzyniu, a także w Sokołowie Budzyńskim. Ofiarowane zostały także dekoracje i kwiaty do Kościoła. Za wszelkie podjęte prace i ofiarowane dary składamy gorące: Bóg zapłać!!!

10.Przypomnienie o stałych Modlitwach w Kościele: (Środa - Różaniec Święty – godz.17.30) + (Piątek – Koronka do Bożego Miłosierdzia – godz.17.45).

11.Zachęcamy do zakupu i lektury Przewodnika Katolickiego.

12.W  minionym tygodniu zmarł: ś. p. Jerzy Szejner. Jego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz.12.00. W naszych modlitwach pamiętajmy o nim i o wszystkich zmarłych wołając: Dobry Jezu…