Pierwsza Spowiedź Święta

Pierwsza Komunia Święta

XII NIEDZIELA ZWYKŁA 23 CZERWCA 2019 A. D.

1.Składamy podziękowanie za pobożny i gorliwy udział w Uroczystości Bożego Ciała: Liturgicznej Służbie Ołtarza, Matkom Różańcowym, pocztom sztandarowym,  Braciom Piwowarom, Strażnikom Grobu Pańskiego, parafialnym radom, grupom i wspólnotom, dzieciom, młodzieży i rodzicom, dziewczynkom sypiącym kwiaty, Budzyńskiej Orkiestrze Dętej, strażakom, policjantom, panu kościelnemu i panu organiście. Dziękujemy także za przygotowanie ołtarzy, udekorowanie domów, uporządkowanie obejść, a także tym wszystkim, którzy troszczą się o dekorację i porządek przy świątyniach, figurach i krzyżach na terenie naszej Wspólnoty Parafialnej.

2.Dzisiaj, będzie miało miejsce Nabożeństwo ku czci NSPJ o godz.16.00 przy Krzyżu w Prośnie,

3.Zapraszamy do udziału w Nabożeństwach Czerwcowych - ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, codziennie po Eucharystii wieczornej o godz.18.00 w Kościele. Jak również w Apelach Jasnogórskich w każdą sobotę o godz.21.00, przy grocie Matki Boskiej przy samym Kościele Parafialnym.

4.Biuro parafialne, będzie czynne w tym tygodniu po drugiej Eucharystii wieczornej z wyjątkiem czwartku. Zaś w sobotę po Eucharystii porannej.

5.W Oktawie Bożego Ciała zapraszamy codziennie na Eucharystię, wraz z Nieszporami Eucharystycznymi o godz.18.00. Po Eucharystii Nabożeństwo Czerwcowe i Procesja Eucharystyczna wokół Kościoła. W Niedzielę tj. dzisiaj, Procesja Eucharystyczna po Eucharystii - Sumie o godz.9.00.

6.We czwartek przypada uroczyste zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Po Eucharystii o godz.18.00,  będzie miała miejsce tradycyjna Procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy, wokół Kościoła Świętego Andrzeja Boboli.  Po zakończonych uroczystościach nastąpi poświęcenie wianków, ziół i kwiatów, które będzie można nabyć przed Eucharystią u pań z Parafialnego Zespołu CARITAS. Również w tym dniu po zakończonej Liturgii, będzie miało miejsce poświęcenie pól. Gospodarzy prosimy o zgłoszenie się w zakrystii lub biurze parafialnym.

7.W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Eucharystii o godz.18.00, będzie miała miejsce Procesja Eucharystyczna do Figury NSPJ, gdzie odprawimy Nabożeństwo Czerwcowe. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

8.W sobotę przypada Wspomnienie Niepokalanego Serca NMP – Odpust Kościoła Filialnego w Sokołowie Budzyńskim. Zapraszamy na Sumę Odpustową w przyszłą Niedzielę o godz.10.00.

9.W przyszłą Niedzielę, będzie miała miejsce tradycyjna Eucharystia, z okazji kolejnej rocznicy nawiedzenia wiernej kopii cudownego Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej o godz.15.00, przy Figurze Matki Boskiej na Okręgliku. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.

10.Obecnie przeżywamy czas letni. Dlatego w świątyniach, podczas nabożeństw lub zwiedzania pamiętajmy o odpowiednim i godnym odzieniu oraz obuwiu.

11.Jak co roku zapraszamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce Archidiecezji Gnieźnieńskiej do Matki Boskiej Jasnogórskiej w Częstochowie, która będzie miała miejsce tradycyjnie w dniach 28.VII.-06.VIII. br. pod hasłem: OTO JA, które nawiązuje do tegorocznego hasła Roku Duszpasterskiego. Z naszej Wspólnoty Parafialnej, podobnie jak w ubiegłym roku, również wyrusza grupa pątników z Księdzem Wikariuszem, w ramach Rejonowej Grupy Wągrowieckiej – (Pomarańczowej). Z tej racji wynika kilka punktów informacyjnych:

- Wszelkie informacje, zgłoszenia i zapisy u Księdza Wikariusza – numer telefonu kontaktowego na internetowej stronie parafialnej lub na plakatach informacyjnych. Informacje zamieszczone są również na stronie pielgrzymki: www.ppag.pl.

- Spotkanie organizacyjne dla osób zainteresowanych, będzie miało miejsce w sobotę, tj.06.VII. br. o godz.17.00 w salce katechetycznej.

- Ulotki informacyjne, zostały wyłożone przy wyjściu z Kościoła na stolikach, zaś plakat informacyjny wywieszony w gablocie przy Kościele, a także na głównych drzwiach wyjściowych ze Świątyni. W tym roku istnieje tylko możliwość zapisów elektronicznych, czyli on-line: www.zapisyppag.pl.

- Przy wyjściu z Kościoła na stoliku do (27 VII br. – sobota), będzie wystawiona skarbona, do której będzie można wrzucać kartki z intencjami modlitewnymi, które będą przez pątników codziennie omadlane trudami pielgrzymowania i złożone przed wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej, jak również dobrowolne ofiary na cele organizacji Dzieła Pielgrzymkowego.

- W czasie trwania tejże Pielgrzymki, codziennie w naszej Wspólnocie Parafialnej w łączności duchowej i modlitewnej z pątnikami, będzie miał miejsce Różaniec Święty i Apel Jasnogórski.

12.Zachęcamy do zakupu i lektury Przewodnika Katolickiego.

13.W naszych modlitwach pamiętajmy o wszystkich zmarłych wspólnie wołając: Dobry Jezu…