Pierwsza Spowiedź Święta

Pierwsza Komunia Święta

VI NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 14 KWIETNIA 2019 A. D.

NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ

1.Dzisiaj ostatnie Nabożeństwo Gorzkich Żalów z kazaniem pasyjnym o godz.17.15 w Kościele.

2.W Wielki Poniedziałek, będzie miała miejsce wizyta u chorych w Budzyniu od godz.9.00, zaś w Sokołowie Budzyńskim od godz.14.00. Prosimy o zgłaszanie tych chorych, którzy kapłana  z posługą sakramentalną przyjmują tylko z racji świąt.

3.Biuro parafialne, będzie czynne w tym tygodniu tylko we wtorek i w środę po drugiej Eucharystii wieczornej.

4.Przy wyjściu z Kościoła wyłożone zostały koperty na Wielkopostną Daninę Diecezjalną. Serdecznie dziękujemy za wszelkie złożone przy tej okazji ofiary.

5.Katecheza przed chrztem dla rodziców i rodziców chrzestnych, będzie miała miejsce we wtorek o godz.19.30 w salce katechetycznej.

6.Zbiórki w tym tygodniu dla kandydatów, ministrantów, lektorów i ceremoniarzy, będą miały miejsce: w środę o godz.16.00, w piątek o godz.11.00, w sobotę o godz.15.00 w Kościele. (Przypominamy, że obecność jest obowiązkowa.)

7.W Wielki Czwartek Msza Święta Wieczerzy Pańskiej, rozpoczynająca Święte Triduum Paschalne o godz.18.00. Poprzedzona zostanie modlitwą różańcową w intencji powołań i powołanych, dotyczących Służby Bożej w Kościele, prowadzoną przez Stowarzyszenie Wspierania Powołań Kapłańskich o godz.17.20. W tym dniu wspominamy ustanowienie Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Po Eucharystii – przeniesienie Najświętszego Sakramentu do tzw. Ciemnicy i adoracja do godz.21.00.

8.W Wielki Piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.8.00. Droga Krzyżowa w Sokołowie Budzyńskim o godz.15.00, poprzedzona Koronką do Bożego Miłosierdzia. W tym dniu nie sprawuje się Eucharystii, ze względu na uczczenie Męki i Śmierci Krzyżowej Jezusa Chrystusa. Liturgia Męki Pańskiej o godz.18.00. Na zakończenie Liturgii – przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego, gdzie zostaną odśpiewane wszystkie trzy części Gorzkich Żalów i adoracja  do godz.21.00. W Wielki Piątek obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania mięsa i post ścisły. Zachęcamy wiernych, aby zachowali wstrzemięźliwość także w Wielką Sobotę, aż do Liturgii Wigilii Paschalnej.

9.W Wielką Sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.8.00. Zakończymy ją przed rozpoczęciem Liturgii Wigilii Paschalnej. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny w Wielką Sobotę w Budzyniu o godz.11.00, 12.00,  13.00 i 14.00. W Sokołowie Budzyńskim o godz. 12.30. Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy w Wielką Sobotę wieczorem o godz.20.00. Na Liturgię prosimy przyjść ze świecami, gdyż będzie miało miejsce odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Procesja Rezurekcyjna – po zakończeniu Mszy Świętej Wigilii Paschalnej.

(Uczestnicząc w Liturgii jednego z tych trzech dni, można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.) Parafialny Zespół Caritas po wieczornej Liturgii w wielki Czwartek i Wielki Piątek, będzie rozprowadzał chlebki i babeczki na stół wielkanocny.

10.W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego pierwsza Eucharystia, poprzedzona Procesją Eucharystyczną o godz.7.00, wszystkie następne według niedzielnego porządku. W Poniedziałek Wielkanocny Eucharystie, według niedzielnego porządku.

11.Od Wielkiego Piątku do Niedzieli Bożego Miłosierdzia trwa w Kościele Nowenna do Bożego Miłosierdzia. W Wielki Piątek i Wielką Sobotę, będziemy modlić się o godz.15.00, zaś w następne dni o godz.17.45 Koronką do Bożego Miłosierdzia i fragmentami Dzienniczka S. Faustyny Kowalskiej.

12.W gablocie przy Kościele wywieszone są następujące ogłoszenia: 1) o badaniach USG drożności żył i tętnic 18 kwietnia, w czwartek od godz.9.00 w Budzyńskim Ośrodku Zdrowia, a także 2) o pielgrzymce do Medjugorie, w terminie 29.04.-09.05, albo 05.06.-14.06 br. Bliższe informacje w zakrystii, lub biurze parafialnym.

13.Wspólnota Parafialna organizuje pielgrzymkę do Poznania i okolic, w poniedziałek 29 kwietnia br. Koszt wyjazdu to 80zł. Zapisy w zakrystii, lub biurze parafialnym.

14.Zachęcamy do zakupu i lektury Przewodnika Katolickiego.

15.W naszych modlitwach pamiętajmy o wszystkich zmarłych wołając: Dobry Jezu…