Pierwsza Spowiedź Święta

Pierwsza Komunia Święta

Bierzmowanie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

ŚWIĘTO CHRTU PAŃSKIEGO

III NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM 13 STYCZNIA 2019 A. D.

 

1.Dzisiejszej Niedzieli przeżywamy Święto Chrztu Pańskiego, które kończy w Liturgii Kościoła radosne i podniosłe świętowanie Tajemnicy Narodzenia Pańskiego, rozpoczynając Okres Zwykły. Jednak dekorację świąteczną i śpiew kolęd zgodnie z tradycją podtrzymujemy do 2 lutego, czyli Święta Ofiarowania Pańskiego – Matki Boskiej Gromnicznej. Sięgnijmy do naszych źródeł chrzcielnych, odkrywając w sobie na nowo godność Dziecięctwa Bożego i powołania chrześcijańskiego.

2.Przypominamy, że Wspólnota Parafialna, zaprasza na Koncert Kolędowy w wykonaniu Chóru Kameralnego Lux z Poznania, który będzie miał miejsce dzisiaj o godz.16.30, w Kościele na Rynku.

3.Z racji kolędy, Eucharystia od poniedziałku do piątku, będzie sprawowana o godz.15.00. Zachęcamy w niej do uczestnictwa rodziny, które danego dnia przeżywają wizytę duszpasterską kapłana.

4.Biuro Parafialne od poniedziałku do piątku, będzie czynne od godz.14.00 do godz.14.30. Zaś w sobotę po Eucharystii porannej.

5.Spotkanie opłatkowe dla wszystkich grup i wspólnot, działających w naszej Wspólnocie Parafialnej, będzie miało miejsce w przyszłą Niedzielę 20 stycznia o godz.14.00 w salce katechetycznej. Zapraszamy: Radę Parafialną, Duszpasterską i Ekonomiczną, Matki Różańcowe, Różaniec Rodzinny, Różaniec Dziecięcy, Parafialny Zespół CARITAS, Nadzwyczajnych Szafarzy Eucharystii, Katechetki, Osoby troszczące się o porządek wokół Kościołów, Pracowników Wspólnoty Parafialnej, Matki w Modlitwie, Apostolstwo Dobrej Śmierci, Rycerstwo Maryi Niepokalanej, Stowarzyszenie Wspierania Powołań Kapłańskich, Krąg Małżeństw i Rodzin Domowego Kościoła, Poradnię Małżeńsko - Rodzinną, Krąg Biblijny, Braci Piwowarów, a także Strażników Grobu Pańskiego - Turków.

6.Spotkanie opłatkowe dla całej Liturgicznej Służby Ołtarza w Budzyniu i w Sokołowie Budzyńskim, Oazy Młodzieżowej, Scholki Dziecięcej, rodziców tychże dzieci i młodzieży, będzie miało miejsce za dwa tygodnie, w Niedzielę 27 stycznia o godz.15.00 w salce katechetycznej.

7.Wspólnota Żywego Różańca zaprasza do wspólnej modlitwy, w miesiącu styczniu z racji wizyty duszpasterskiej kapłanów:

- Różańcem Świętym, w każdą środę o godz.14.30 w Kościele

- Koronką do Bożego Miłosierdzia, w każdy piątek o godz.14.45 w Kościele

8.Zachęcamy do zakupu i lektury Przewodnika Katolickiego.

9.W minionym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy: ś. p. Teresę Krasnopolską. Zmarła ś. p. Irena Tomaszewska, której pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz.13.00. W naszych modlitwach pamiętajmy o nich i o wszystkich zmarłych wołając: Dobry Jezu…

 

PLAN WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ

 

W poniedziałek 14.01.2019 od godz.15.30:

I Ks. – Osiedle Wierzbowe nr 8 i nr 9
II Ks. – Osiedle Wierzbowe nr 10 i  nr 11

We wtorek 15.01.2019 od godz.15.30:

I Ks. – Osiedle Kwiatowe od nr 1 do nr 26
II Ks. Osiedle Kwiatowe od nr 48 do nr 27

W środę 16.01.2018 od godz.15.30:

I Ks. – Osiedle Kwiatowe od nr 67 do nr 49
II Ks. – Osiedle Kwiatowe od nr 82 do nr 68

We czwartek 17.01.2018 od godz.15.30:

I Ks. – Ulica Chodzieska od strony Okręglika
II Ks. – Ulica Chodzieska od nr 1

W piątek 18.01.2018 od godz.15.30:

I Ks. – Ulica Łokietka (od strony banku numery parzyste)
II Ks. – Ulica Łokietka (od strony banku numery nieparzyste)

W sobotę 19.01.2018 od godz.9.30:

I Ks. – Ulica Rogozińska (od końca strona parzysta)
II Ks. – Ulica Rogozińska (od końca strona nieparzysta)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

W poniedziałek 21.01.2019 od godz.15.30:

I Ks. – Osiedle Wierzbowe nr 16 i nr 18
II Ks. – Osiedle Wierzbowe nr 17 i  nr 19

We wtorek 22.01.2019 od godz.15.30:

I Ks. – Wybudowanie za torami PKP (przedłużenie Ulicy Przemysłowej), od P. Rybałtowskiej w kierunku tartaku, Gospodarstwa od Państwa Cablów do Marchlewiczów, następnie Łucjanowo
II Ks. – Ulica Strażacka i Ogrodowa

W środę 23.01.2019 od godz.15.30:

I Ks. – Ulica Ks. E. Struka i Ulica Lipowa (strona parzysta)
II Ks. – Osiedle Słoneczne 5

We czwartek 24.01.2019 od godz.15.30:

I Ks. - Osiedle Słoneczne 1, 2 A, 2 B
II Ks. - Osiedle Słoneczne 2 C, 4

W piątek 25.01.2019 od godz.15.30:

I Ks. - Ulica Piłsudskiego od nr 1 do skrzyżowania oraz Ulica Napiecka
II Ks. - Ulica Piłsudskiego od nr 43 do nr 15

W sobotę 26.01.2019 od godz.9.00:

I Ks. – Osiedle Piaski od nr 15 do nr 69
II Ks. – Ulica Sportowa, Przylesie, Wybudowanie, Osiedle Piaski od nr 14 do nr 71