Pierwsza Spowiedź Święta

NIEDZIELA BIBLIJNA + TYDZIEŃ BIBLIJNY

III NIEDZIELA WIELKANOCNA

15 KWIETNIA 2018 A. D.

1.Dzisiaj w Kościele obchodzimy Niedzielę Biblijną, która inauguruje X Tydzień Biblijny, który będziemy przeżywać pod hasłem: „Weźmijcie Ducha Świętego” (J 20,22). Jego celem jest ponowne odkrywanie i pogłębianie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i w osobistym życiu wiernych. Dlatego z tej racji Parafialny Krąg Biblijny przygotował pewien program wydarzeń dla całej Wspólnoty Parafialnej:

- w Niedzielę po Eucharystii o godz.11.00 w Kościele będzie rozprowadzany dla każdej rodziny Chleb Życia w postaci Słowa Bożego, które ma być tegorocznym mottem przewodnim X Tygodnia Biblijnego

- w Poniedziałek o godz.19.15 w Kościele będzie miało miejsce Uroczyste Nabożeństwo Słowa, podczas którego będzie zgłębiana treść X Tygodnia Biblijnego

- w Środę o godz.19.15 w Kościele będzie miała miejsce Eucharystia z krótką nauką, zaś po niej o godz.20.00 w salce katechetycznej będzie miała miejsce prelekcja biblijna Ks. Piotra Nowaka z Wągrowca, pt. Aniołowie w Biblii

Zapraszamy do zaangażowania się w ten Tydzień Biblijny, abyśmy przez Słowo Życia mogli poznać bliżej samego Chrystusa, a tym samym Jego Kościół.

2.Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się w zorganizowaniu, a także czynnym uczestnictwie do przeżycia Uroczystości Wizytacji Kanonicznej i Sakramentu Bierzmowania Młodzieży, przeprowadzonych przez Księdza Arcybiskupa Prymasa w naszej Wspólnocie Parafialnej. Wszystkim pracownikom, ofiarodawcom, radom, grupom, wspólnotom, po prostu ludziom dobrej woli składamy serdeczne: BÓG ZAPŁAĆ.

3.W przyszłą Niedzielę po Eucharystii o godz.11.00 w Kościele będzie miała miejsce katecheza dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej i ich rodziców.

4.W poniedziałek będzie miało miejsce nabożeństwo ku czci Świętego Jana Pawła II, wraz z uczczeniem relikwii papieża rodaka.

5.We wtorek o godz.20.00 w salce katechetycznej będzie miała miejsce katecheza przed chrztem dla rodziców i chrzestnych.

6.W środę Parafialny Zespół CARITAS o godz.16.00 w salce katechetycznej będzie rozprowadzał dary żywnościowe.

7.W sobotę 28 kwietnia organizujemy wyjazd do Niepokalanowa dla Kapłańskich Margaretek, a także wszystkich chętnych. W piątek o godz.19.30 w salce katechetycznej będzie miało miejsce spotkanie organizacyjne.

8.W tym tygodniu biuro parafialne będzie czynne w dni powszednie po Eucharystii wieczornej, z wyjątkiem poniedziałku i środy. Zaś w sobotę po Eucharystii porannej.

9.W zeszłą Niedzielę Parafialny Zespół CARITAS zebrał do puszek na swoją działalność 770 zł. Za złożone ofiary składamy serdeczne: BÓG ZAPŁAĆ.

10.W tym tygodniu swoje spotkania duszpasterskie będą miały następujące grupy:

- Scholka Dziecięca, w środę o godz.17.00 w salce katechetycznej

- Krąg Biblijny, w poniedziałek i w środę, według programu Tygodnia Biblijnego

- Oaza Młodzieżowa, w czwartek o godz.19.30 w salce katechetycznej

- Kandydaci na lektorów i lektorzy, w piątek o godz.19.15 w salce katechetycznej

- Kandydaci na ministrantów i ministranci, w sobotę o godz.10.00 w Kościele

11.Zachęcamy do zakupienia i lektury Przewodnika Katolickiego.

12.W naszych modlitwach pamiętajmy o zmarłych wołając: Dobry Jezu…