OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Informacje o organizowanej pielgrzymce do ZIEMI ŚWIĘTEJ pod ogłoszeniami parafialnymi!

 

II NIEDZIELA ADWENTU

UROCZYSTOŚĆ KU CZCI ŚW. BARABRY, DZIEWICY I MĘCZENNICY, PATRONKI PARAFII

4 grudnia 2022 r.

 

1. Obchodzimy dzisiaj w naszej Parafii Uroczystość ku czci św. Barbary, dziewicy i męczennicy. Zapraszamy do udziału we Mszy św. odpustowej o godz. 11:30, której przewodniczył będzie ks. Jacek Wachowski, proboszcz Parafii w Wyszynach. Wymiana tajemnic różańcowych oraz błogosławieństwo dzieci będą po Mszy św. odpustowej.

2. II Niedziela Adwentu jest poświęcona Dniu modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach św. będzie można złożyć ofiary do puszek na ten cel, za które składamy serdeczne Bóg zapłać.

3. W czwartek będziemy obchodzili Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

4. Zapraszamy do udziału w Roratach: w poniedziałek i piątek o godz. 6:30, dla dzieci w sposób szczególny we wtorek, środę i czwartek o godz. 18:00. W Sokołowie Roraty będą w czwartek o godz. 16:00. Prosimy dzieci o przynoszenie lampionów i wypisywanie serduszek z dobrymi uczynkami. Będą także losowane figurki Matki Bożej. 

5. Katecheza przed chrztem dla rodziców i chrzestnych będzie we wtorek o godz. 19:30 w salce katechetycznej.

6. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII odbędzie się w piątek o godz. 15:30 dla klas A,B,D i o 16:30 dla klas C,E w kościele.

7. Poświęcenie medalików dzieciom pierwszokomunijnym będzie w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11:00. Po Mszy św. będzie spotkanie dla rodziców tych dzieci.

8. Opłatki i świece na stół wigilijny (małe za 8 zł, duże za 18 zł) rozprowadza Parafialny Zespół „Caritas” w niedziele po każdej Mszy świętej. Opłatki i świece można również nabyć w godzinach urzędowania biura parafialnego.

9. Zapraszamy do włączenia się w świąteczną akcję „Paczuszka dla Maluszka”, organizowaną przez Fundację Małych Stópek. Chętnych do wzięcia udziału w akcji prosimy o zabieranie z choinki bombki ze szczegółowymi informacjami. Przygotowane paczki możemy zostawiać przy choince (prosimy, aby większe paczki przynosić bezpośrednio do biura parafialnego). Przygotowane dary trafią do Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci przy ul. św. Rocha w Poznaniu oraz do potrzebujących w naszej Parafii.

10. W minionym tygodniu na cele remontowo – budowlane zebraliśmy 3.970 zł. Za te ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

11. Biuro parafialne będzie czynne w dni powszednie po drugiej Mszy św. wieczornej, a w sobotę po Mszy św. porannej.

12. Zachęcamy do zakupu i lektury Przewodnika katolickiego.

13. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Grażynę Piątkowską i śp. Jolantę Gaweł. Wieczny odpoczynek

 

 

    Pielgrzymka do ZIEMI ŚWIĘTEJ  - 8 dni

 

TABGHA – GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW - KAFARNAUM - JEZIORO GENEZARET – HAJFA - NAZARET - KANA GALILEJSKA - GÓRA TABOR – JERYCHO – DOLINA JORDANU - BETLEJEM -  JEROZOLIMA – EIN KAREM - MORZE MARTWE

DZIEŃ  1        TEL AVIV

Zbiórka uczestników na lotnisku Warszawa - Okęcie, spotkanie z pilotem i odprawa biletowo – bagażowa o godz. 12.10. Wylot do Tel Aviwu o godz. 14.10. Przylot do Tel Avivu o godz. 18.55, odbiór bagaży i kontrola paszportowa. Przejazd do hotelu w Betlejem na nocleg.

 

DZIEŃ 2         HAJFA – NAZARET – KANA GALILEJSKA

Śniadanie, po którym przejazd do Hajfy. Po drodze krótki pobyt na plaży w Cezarei Nadmorskiej nad Morzem Śródziemnym przy akwedukcie z czasów rzymskich. Następnie Góra Karmel i Sanktuarium Stella Maris.

Udamy się do Nazaretu, gdzie nawiedzimy Bazylikę Zwiastowania NMP oraz Kościół św. Józefa. Z Nazaretu przejazd do Kany Galilejskiej, miejsca pierwszego cudu Jezusa.  Małżeństwa odnowią przysięgę ślubną oraz otrzymają błogosławieństwo kapłana. Przejazd do hotelu w Nazaret lub Tyberiadzie na obiadokolację i nocleg.

 

DZIEŃ  3        TABGHA – KAFARNAUM – JEZIORO GENEZARET

Śniadanie, po którym udamy się do doliny Tabgha, aby zwiedzić Kościół Prymatu oraz Bazylikę Rozmnożenia Chleba i Ryb. W Kafarnaum odwiedzimy Dom św. Piotra oraz ruiny Synagogi, zobaczymy również Górę Błogosławieństw. Następnie popłyniemy statkiem przez Jezioro Genezaret, po którym lunch- skosztujemy ryby św. Piotra. Przejazd do hotelu w Nazaret lub Tyberiadzie na obiadokolację i nocleg.

 

DZIEŃ  4        GÓRA TABOR – JERYCHO – DOLINA JORDANU - KASR AL-JAHUD

Śniadanie, po którym przejazd do podnóża Góry Tabor, skąd taksówkami wjedziemy na szczyt i nawiedzimy Bazylikę Przemienienia Pańskiego. W Jerycho staniemy przed symboliczną sykomorą, drzewem na które wspiął się Zacheusz, by ujrzeć Chrystusa. Przystaniemy w Kasr al-Jahud, w pobliżu ujścia Jordanu do Morza Martwego, gdzie św. Jan Chrzciciel ochrzcił Jezusa Chrystusa. Przejazd do hotelu w Betlejem. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg. 

 

 

 

DZIEŃ 5         JEROZOLIMA

Śniadanie. Wizyta na Górze Oliwnej w Jerozolimie. Nawiedzimy miejsce wniebowstąpienia Jezusa, następnie nawiedzimy kościół Pater Noster i udamy się do Kaplicy Dominus Flevit (Pan Zapłakał). Drogą procesji                   

w Niedzielę Palmową dojdziemy do Bazyliki Getsemani. Przejdziemy przez Ogród Oliwny ze starymi drzewami oliwnymi, nawiedzimy Grotę Pojmania oraz Grób Maryi. Po południu udamy się na Syjon Chrześcijański – nawiedzimy Wieczernik, Bazylikę Zaśnięcia NMP, oraz Kościół zaparcia się św. Piotra. Powrót na obiadokolację

 i nocleg do Betlejem.

 

DZIEŃ 6         JEROZOLIMA

Śniadanie. Zwiedzanie Starego Miasta Jerozolimy. Udamy się do Sadzawki Betesda oraz Kościoła św. Anny, miejsca narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Udamy się do Kościoła Biczowania oraz skazania na Śmierć Pana Jezusa. Przejdziemy Drogą Krzyżową i nawiedzimy Bazylikę Bożego Grobu. Powrót na obiadokolację i nocleg do Betlejem.

 

DZIEŃ 7         POLE PASTERZY –  MORZE MARTWE

Śniadanie. Udamy się na Pole Pasterzy, nawiedzimy Bazylikę Narodzenia Pańskiego, Kościół Św. Katarzyny oraz Grotę Św. Hieronima i Grotę Mleczną. Przejazd i pobyt nad Morzem Martwym, czas wolny. Powrót na obiadokolację  i nocleg do Betlejem.

 

DZIEŃ 8         EIN KAREM - JEROZOLIMA – JAFFA - POWRÓT

Śniadanie, po którym udamy się do Ein Karem, miejsce urodzenia św. Jana Chrzciciela i miejsca nawiedzenia św. Elżbiety. Następnie Jerozolima, czas wolny. Przejazd w kierunku Tel Avivu - zwiedzanie jego najstarszej dzielnicy– Jaffa. Starożytne, kolorowe i malownicze uliczki zaprowadzą nas ze starówki aż do portu, który uważany jest za jeden z najstarszych portów na świecie. W Jaffie przebywał także Św. Piotr i dokonał jednego z cudów - wskrzeszenia Tabity. Przejazd na lotnisko do Tel Avivu, odprawa bagażowa o godz. 17.05 i wylot powrotny o godz. 20.05. Przylot na lotnisko Warszawa Okęcie o godz. 23.05, zakończenie pielgrzymki.

 

Termin:              06.03 - 13.03.2023

Cena:                  5890 zł/os.

Cena zawiera:

 • Bilety lotnicze (linie rejsowe) wraz z opłatami lotniskowymi i bagażowymi

(23 kg + 8 kg)                       

 • Zakwaterowanie:  7 noclegów  w Hotelach ***/****, pokoje 2,3-os. z łazienkami
 • Wyżywienie: 7 śniadań, 6 obiadokolacji w formie bufetu, 1 lunch – ryba św. Piotra
 • Transfery klimatyzowanym komfortowym autokarem wg programu
 • Opiekę pilota - przewodnika
 • W cenie zawarto obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy w wysokości 26 zł od każdego uczestnika.
 • Zestawy słuchawkowe - system tour-guide
 • Ubezpieczenie KL z wliczoną opcją chorób przewlekłych do 30 000 EUR,  NNW do 4000 EUR, bagaż podróżny do 400 EUR. 

Cena nie zawiera:        

 • Transferów Parafia – Lotnisko Okęcie – Parafia
 • napojów do obiadokolacji,
 • biletów wstępów, rejsu po Jeziorze Genezaret, taksówek na Górę Tabor, wstępu na plażę nad Morzem Martwym, opłat za lokalne przewodnictwo, zwyczajowych napiwków (kierowca, hotele, restauracje), itp. - na ten cel należy posiadać 200 USD na osobę (płatne na miejscu w Izraelu). 

 

Uwagi:

 • dokument niezbędny do wyjazdu: paszport ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu
 • na życzenie możliwy pok. 1-os. za dopłatą 1450 zł
 • przewidziana jest codzienna Msza święta
 • w zależności od miejscowych uwarunkowań  kolejność  zwiedzania może ulec zmianie.
 • Oferta ważna do 25.10, warunkiem potw. jest wpłata opłaty rezerwacyjnej

za bilety lotnicze w wysokości 1000 zł.